Ogłoszenia na niedzielę 5 listopada 2017

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą – 5 listopada 2017 roku

 1. Dziś XXXI Niedziela Zwykła, a zarazem I niedziela miesiąca. O 13.00 Msza w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca, po niej krótkie nabożeństwo eucharystyczne, a następnie spotkanie dla Kółek Różańcowych w kościele.
 2. Również dziś Ks. Proboszcz, Rada Osiedla i wspólnoty parafialne serdecznie zapraszają na III Wieczór Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się po wieczornej Mszy św. czyli około godz. 19-tej, w Sali Kominkowej przy kościele. Oprawę muzyczną i śpiew poprowadzi nasz organista Marcin Wojsz.
 3. W środę od godz. 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą katedrę lub konkatedrę i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
 5. W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła.
 6. W sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. W tym dniu przypada 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy o Ojczyźnie i poległych za Nią w naszych modlitwach. W sobotę Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przy tej okazji prosimy o kontakt osobę, która zamówiła jedną z intencji w sobotę o godz. 7.00 (chodzi o Mszę w intencji śp. Janiny w 7 rocz. śmierci i Wacława Jeż oraz zmarłych z rodziny; intencja ta została przeniesiona z godz. 7.00 na godz. 10.00).
 7. Także w tą sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Charbela z obrzędem namaszczenia olejem św. Charbela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że przed Mszą można składać w zakrystii kartki z intencjami, które będą przedstawiane w czasie nabożeństwa. W tych intencjach będzie też odprawiona Msza o godz. 18.00 (bezpośrednio przed nabożeństwem do św. Charbela).
 8. Również w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie wolontariuszy - osób, które chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie i organizację rekolekcji z Ojcem Jamesem Manjackalem. Spotkanie odbędzie się po Mszy świętej wieczornej.
 9. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, stąd będziemy mieli zbiórkę do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Bliskim Wschodzie. O 11.30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 10. Przypominamy, że udziela się odpustu zupełnego tym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za dusze czyśćcowe.
 11. Istnieje jeszcze możliwość składania na wypominki: roczne (modlitwa w niedzielę przed sumą ok. 12.40) i rocznicowe (Msza zbiorowa za zmarłych, przez cały rok, w każdy drugi wtorek miesiąca, o 18.00). Kartki wypominkowe znajdują się w kruchcie kościoła i zakrystii.
 12. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował ok. 50 tysięcy zł. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Drukuj