Ogłoszenia na niedzielę 29 października 2017

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą – 29 października 2017 roku

 1. Dziś XXX Niedziela Zwykła. O godz. 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca listopada. Zaś po wieczornej Mszy św. czyli około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczęli swoje przygotowania do tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.
 2. Również dziś zapraszamy wszystkich na koncert, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 17.00. W programie „Requiem d-moll KV 626” Mozarta. Z tej to przyczyny Rżaniec zostanie odmówiony po Mszy św. o godz. 10.00, zaś wieczorna Msza może rozpocząć się z małym opóźnieniem. Na koncercie będziemy mieli zaszczyt gościć Ks. Abp Henryka Hosera.
 3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 13.00). O godz. 17.15 w kościele nabożeństwo za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza w intencjach nowennowych (nie będzie adoracji i spowiedzi w godzinach od 17.00 do 18.00).
 4. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Także w tym dniu o godz. 17.15 w kościele nabożeństwo za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych. W czwartek kancelaria będzie nieczynna. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. Udziela się także odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za dusze czyśćcowe.
 6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano i wieczorem przed oraz w czasie Mszy św. Po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W tym dniu Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych.
 7. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, to także I sobota miesiąca. O godzinie 7.00 Msza święta w intencji chorych, a o godzinie 18.00 w intencji ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele. Po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00. W tym dniu Ks. Arkadiusz od godziny 9.00 będzie odwiedzał swoich chorych.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 13.00 Msza w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca, po niej krótkie nabożeństwo eucharystyczne, a następnie spotkanie dla Kółek Różańcowych w kościele.
 9. Ks. Proboszcz, Rada Osiedla i wspólnoty parafialne serdecznie zapraszają na III Wieczór Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się w niedzielę 5 listopada po wieczornej Mszy św. czyli około godz. 19-tej, w Sali Kominkowej przy kościele. Oprawę muzyczną i śpiew poprowadzi nasz organista Marcin Wojsz.
 10. Zapraszamy na kolejne spotkanie wolontariuszy - osób, które chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie i organizację rekolekcji z o. Jamesem Manjackalem, które odbędą się w dniach 30 listopada - 3 grudnia br. Spotkanie odbędzie się 11 listopada (sobota) po Mszy świętej wieczornej.
 11. Istnieje jeszcze możliwość składania na wypominki. W naszej parafii przyjmujemy: wypominki jednorazowe (modlitwa 1 i 2 listopada o 17.15 w kościele) roczne (modlitwa w niedzielę przed sumą tj. ok. 12.40), rocznicowe (Msza św. zbiorowa za zmarłych, przez cały rok, w każdy drugi wtorek miesiąca, o godz. 18.00). Kartki wypominkowe znajdują się w kruchcie kościoła i zakrystii.
 12. W zakrystii są do odebrania „Oremusy” na listopad dla tych, którzy podjęli prenumeratę na rok 2017/2018.
 13. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował ok. 50 tysięcy zł. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj