Ogłoszenia na niedzielę 15 października 2017

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykła – 15 października 2017 roku

 1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła.
 2. W poniedziałek wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej. Także jutro Wspólnota Modlitewna Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich chętnych na wspólną modlitwę, około godz. 19.00 (po Różańcu). Rozpoczniemy Mszą, a potem odbędzie się modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 3. We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 4. W środę święto św. Łukasza, Ewangelisty. Od 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
 5. W czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. Po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego.
 6. W piątek wspomnienie świętego Jana Kantego, prezbitera.
 7. W sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. O godz. 19.00 na plebanii konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 8. Za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Będziemy także przeżywać Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny, stąd odbędzie się zbiorka do puszek na rzecz misji.
 9. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne na temat wyjazdu na ŚDM do Panamy w 2019. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 października 2017, w godz. 19.00-22.00 w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy ul. Floriańskiej 3 (wejście od tyłu katedry, tak jak do kancelarii parafialnej, na domofonie wciskamy numer 5). Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Arkadiuszem.
 10. W dniach 30 listopada - 3 grudnia br., nasza parafia po raz kolejny organizować będzie rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Tym razem będą to rekolekcje o charakterze adwentowym. Wspólnie z o. Jamesem wejdziemy w czas adwentu, który rozpoczyna się 3 grudnia. Szczegóły na temat rekolekcji, w tym rejestracja dostępne są na stronie internetowej naszej parafii. Jednocześnie zapraszamy na spotkanie osoby, które chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie i organizację rekolekcji. Spotkanie dla wolontariuszy odbędzie się w najbliższą sobotę - 21 października. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji rekolekcji, a po niej odbędzie się spotkanie.
 11. Fundacja Bądź Dobrej Myśli zaprasza dzieci w wieku szkolnym na zajęcia wokalno-muzyczne. Zajęcia prowadzą profesjonalni nauczyciele muzyki. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 na plebanii. Kontakt pod numerem tel. 517 443 369. Opłata miesięczna wynosi 10 zł.
 12. W niedzielę 29 października wszystkich serdecznie zapraszamy na Wawer Music Festiwal. Koncert odbędzie się w naszym kościele o godz. 17.00. W programie „Requiem d-moll KV 626” W. A. Mozarta. Więcej informacji w „Dobrych Radach” na str. 4. Z tej to przyczyny Rżaniec w tym dniu zostanie odmówiony po Mszy św. o godz. 10.00, zaś wieczorna Msza rozpocząć się z małym opóźnieniem.
 13. Powstała inicjatywa, by modlić się za księży pracujących w naszej parafii. Modlitwa polega na odmówieniu jednej dziesiątki Różańca, każdego dnia, przez miesiąc za danego kapłana. Kartki z imionami i sposobem odmawiania modlitwy można wylosować z koszyka, znajdującego się w kruchcie kościoła.
 14. Zbliża się czas modlitw za zmarłych. Przypominamy, że w naszej parafii przyjmujemy: wypominki jednorazowe (modlitwa 1 i 2 listopada o 17.15 w kościele) roczne (modlitwa w niedzielę przed sumą tj. ok. 12.40), rocznicowe (Msza św. zbiorowa za zmarłych w drugi wtorek miesiąca, o godz. 18.00). Kartki wypominkowe znajdują się w kruchcie kościoła i zakrystii. Niech tym ofiarom duchowym towarzyszy również troska o doczesne miejsca spoczynku naszych bliskich. Pamiętajmy również o zmarłych, za których już nikt się nie modli i o grobach, których już nikt nie odwiedza. W tych czasach warto przypomnieć, abyśmy wystrzegali się zabaw i pogańskich obrzędów (typu Halloween), które są niezgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego.
 15. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował około 50 tysięcy złotych. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 16. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj