Ogłoszenia na niedzielę 8 października 2017

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą – 8 października 2017 roku

 1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Obchodzimy XVII Dzień Papieski, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”, stąd mamy zbiórkę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zaś ofiary z tacy są przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny.
 2. W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 3. We wtorek o 18.00 Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
 4. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Od 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
 5. W piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu po Mszy św. wieczornej ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, niech to będzie nasze wspólne, parafialne zakończenie jubileuszowego roku setnej rocznicy objawień w Fatimie.
 6. W sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Charbela z obrzędem namaszczenia olejem św. Charbela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że przed Mszą można składać w zakrystii kartki z intencjami, które będą przedstawiane w czasie nabożeństwa. W tych intencjach będzie też odprawiona Msza o godz. 18.00 (bezpośrednio przed nabożeństwem do św. Charbela). Nabożeństwo będzie połączone z Różańcem.
 7. Zapraszamy na Różaniec: dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30, zaś dla wszystkich w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (czyli około 18.30), natomiast w niedzielę o godz. 17.15.
 8. Wszystkich chętnych do prenumeraty „Oremusa” na przyszły rok prosimy o zapisywanie się w zakrystii u Ks. Arkadiusza (koszt rocznej prenumeraty 70 zł 40 gr).
 9. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza młodzież w wieku 18-35 lat na wyjazd do Bazylei w Szwajcarii, na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé. Odbędzie się ono w terminie 28 grudnia 2017 – 01 stycznia 2018. Koszt wyjazdu to 675 zł. Więcej informacji oraz kontakt w „Dorych Radach” na s. 4.
 10. W dniach 30 listopada - 3 grudnia br., nasza parafia po raz kolejny organizować będzie rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Tym razem będą to rekolekcje o charakterze adwentowym. Wspólnie z o. Jamesem wejdziemy w czas adwentu, który w tym roku rozpoczyna się 3 grudnia. Szczegóły na temat rekolekcji, w tym rejestracja dostępne są na stronie internetowej naszej parafii. Jednocześnie zapraszamy na spotkanie osoby, które chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie i organizację rekolekcji. Spotkanie dla wolontariuszy odbędzie się w sobotę - 21 października. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji rekolekcji, a po niej odbędzie się spotkanie.
 11. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 86, mieszczącej się w Wawrze przy ul. Korynckiej pilnie poszukuje nauczyciela biologii i etyki. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt ze szkołą lub pod numerem telefonu podanym w "Dobrych Radach".
 12. Zbliża się czas modlitw za zmarłych. Stąd przypominamy, że w naszej parafii przyjmujemy: wypominki jednorazowe (modlitwa 1 i 2 listopada o godz. 17.15 w kościele), roczne (modlitwa w niedzielę przed sumą tj. ok. godz. 12.40), rocznicowe (Msza św. zbiorowa za zmarłych w drugi wtorek miesiąca, o godz. 18.00). Kartki wypominkowe znajdują się w kruchcie kościoła i zakrystii. Niech tym ofiarom duchowym towarzyszy również troska o doczesne miejsca spoczynku naszych bliskich. Pamiętajmy również o zmarłych, za których już nikt się nie modli i o grobach, których już nikt nie odwiedza. W tych czasach warto przypomnieć, abyśmy wystrzegali się zabaw i pogańskich obrzędów (typu Halloween), które są niezgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego.
 13. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował około 50 tysięcy złotych. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 14. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sposób szczególny polecamy nowy numer „Miłujcie się!” a w nim m. in.: co mają wspólnego objawienia w Fatimie z Bitwą Warszawską; o sanktuariach św. Michała w Europie; o eskalacji islamskich ataków terrorystycznych; dlaczego nie warto mieszkać razem przed ślubem; jak żyć w czystości i wiele innych.

Drukuj