Ogłoszenia na niedzielę 10 września 2017

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą – 10 września 2017 roku

 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. Na Mszy św. o 11.30, odbędzie się obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych. Mamy też zbiórkę do puszek Caritas na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły niedawno nad Polską. Zaś ofiary z tacy są przeznaczone na seminarium duchowne. Dzisiaj około 100-osobowa grupa z naszej parafii wyruszyła na Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe. Powierzają oni Matce Bożej wszystkie nasze parafialne intencje, pamiętajmy i my o nich w naszych modlitwach.
 2. We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. O godz. 18.00 Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
 3. W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Zaś po Mszy nabożeństwo fatimskie z procesją wewnątrz kościoła.
 4. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 6. W sobotę wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Natomiast na plebanii o godz. 19.00 konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 7. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć Ks. Zbigniewa Bigdę, misjonarza z Kazachstanu, który wygłosi do nas słowo Boże.
 8. Także za tydzień w niedzielę będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „#ZATRZYMAJABORCJE”. W 2016 r. zabito w polskich szpitalach z mocy prawa 1098 dzieci poczętych, w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności, często w 4, 5, a nawet 6 miesiącu ciąży. Inicjatywa ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa tej eugenicznej przesłanki aborcyjnej i powstrzymanie tego okrutnego procederu. Inicjatywę popiera Episkopat Polski, a Ks. Abp Henryk Hoser wydał w tej sprawie specjalny apel, z prośbą o poparcie tego projektu. W naszej parafii będziemy zbierali podpisy za poparciem tego projektu w przyszłą niedzielę 17 września b.r. (wszystkich, którzy chcą poprzeć tę inicjatywę, prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego - będzie potrzebny PESEL). Więcej na ten temat w „Dobrych Radach” na str. 4.
 9. Od przyszłej niedzieli rusza nasza parafialna scholka dziecięca. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać na próbę, za tydzień w niedzielę o godz. 10.00, na plebanii.
 10. Zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie informacyjne odnośnie I Komunii Świętej w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 24 września. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.30, a potem spotkanie organizacyjne. Pierwsza Komunia będzie miała miejsce:

- 6 maja 2018, o godz. 10.00 dla Szkoły Podstawowej nr 216

- 13 maj 2018, o godz. 10.00 dla szkoły prywatnej i pozostałych osób z naszej parafii.

Natomiast Rocznica I Komunii odbędzie się 20 maj na Mszy o godz. 11.30. Szczegółowe informacje zostaną podane w przyszłości.

 1. Rozpoczynamy również w tym roku nowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Sprawa dotyczy młodzieży z III klasy gimnazjum i I ponadgimnazjalnej. Spotkanie informacyjne dla rodziców i kandydatów w niedzielę 24 września, w kościele po Mszy o godz. 18.00.
 2. Domowy Kościół zaprasza do włączenia się w inicjatywę „RÓŻANIEC DO GRANIC”, której głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), kiedy to Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Z naszej parafii organizowany jest autokar do granicy w Tokarach w Diecezji Drohiczyńskiej. Wyjazd w sobotę 7 października o godz. 7:00 rano z parkingu przed naszym kościołem, powrót planowany o godz. 19:00. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki 40 zł.
 3. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował około 50 tysięcy złotych. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 4. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Michał Leopold Rakowski, kawaler z parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie i Sylwia Zawadzka, panna z parafii tutejszej (I).

Drukuj