Ogłoszenia na niedzielę 3 września 2017

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą – 3 września 2017 roku

 1. Dziś XXII Niedziela Zwykła. Wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy: 8.00, 10.00, 11.30 - dla dzieci, 13.00 - suma i 18.00. Mamy także I niedzielę miesiąca. O 13.00 Msza w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne, a po nim spotkanie dla Kółek Różańcowych w kościele. Także dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 2. W poniedziałek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zatroszczmy się wszyscy, aby dzieci i młodzież z czystym sumieniem i Panem Jezusem w sercu rozpoczęły nowy rok nauki. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół, dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy. W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 3. Wspólnota Modlitewna Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich chętnych na wspólną modlitwę, jutro w naszym kościele, o godz. 19.00. Rozpoczniemy Mszą, a potem odbędzie się modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Wtorek wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy.
 5. W środę od godz. 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W czwartek wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera. To także I czwartek miesiąca. O 7.00 Msza św. w intencji powołań.
 7. W piątek święto Narodzenia NMP.
 8. W sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Charbela z obrzędem namaszczenia olejem św. Charbela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że przed Mszą można składać w zakrystii kartki z intencjami, które będą przedstawiane w czasie nabożeństwa. W tych intencjach będzie też odprawiona Msza o 18.00 (bezpośrednio przed nabożeństwem do św. Charbela).
 9. Za tydzień w niedzielę, zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30, gdzie odbędzie się obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy też, aby dzieci przyniosły swoje pamiątki z wakacji, które złożymy w darach na Mszy św. a potem, jeśli się uda, zrobimy ich wystawę. Również za tydzień w niedzielę będziemy mieli zbiórkę do puszek Caritas dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły niedawno nad Polską. Natomiast ofiary z tacy będą przeznaczone na seminarium duchowne.
 10. Zapraszamy na IX Parafialną Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe. Przez 8 km idziemy pieszo (istnieje możliwość bezpośredniego dojechania autokarem do Loretto). Wyruszamy w przyszłą niedzielę 10 września. Zbiórka przy kościele MB Dobrej Rady o godz. 6.30. Powrót ok. godz. 18.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Legion Maryi zaprasza 30 września na pielgrzymkę do Gietrzwałdu z okazji 140. rocznicy objawień Matki Bożej. Wyjazd o godzinie 5.00 z pod naszego kościoła. Koszt 60 złotych. Zapisy w kiosku parafialnym i zakrystii.
 12. Domowy Kościół zaprasza do włączenia się w inicjatywę „RÓŻANIEC DO GRANIC”, której głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Z naszej parafii organizowany jest autokar do granicy w Tokarach w Diecezji Drohiczyńskiej, do kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na ścianie wschodniej. Wyjazd w sobotę 7 października o godz. 7:00 rano z parkingu przed naszym kościołem, powrót planowany o godz. 19:00. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki 40 zł.
 13. W związku z licznymi przypadkami oszustw, polegających na wyłudzeniu pieniędzy, policja apeluje o ostrożność i rozsądek. Apel policji i porady jak postępować, znajdziemy na kartkach, które są wyłożone przy naszej gazetce „Dobre Rady”. Zachęcamy, aby je wziąć i się z nimi zapoznać.
 14. Rozpoczynamy zajęcia usprawniająco-rehabilitacyjne z dyplomowaną rehabilitantką fizjoterapeutką. Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek od godz. 9.00-10.00. Wyjątkowo w dniu jutrzejszym zajęcia odbędą się o godz. 13.00. Zapraszamy osoby 60+.
 15. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował około 50 tysięcy złotych. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół oraz na prace z nim związane. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi:

Michał Andrzej Skalski, kawaler z par. tut. i Katarzyna Skonieczna, panna z par. tut. (II).

Drukuj