Ogłoszenia na niedzielę 27 sierpnia 2017

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą – 27 sierpnia 2017 roku

 1. Dziś XXI Niedziela Zwykła. O godz. 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca sierpnia. Bliskich do modlitwy możemy zgłaszać w zakrystii.
 2. W poniedziałek wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 3. We wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 4. W środę od godziny 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 5. W piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. W tym dniu przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. To również I piątek miesiąca. Spowiedź rano i wieczorem przed i w czasie Mszy. Zachęcamy do praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, z którymi Pan Jezus wiąże konkretne obietnice i pomoc dla człowieka. Szczególny apel kierujemy do dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. W zakrystii będą do odebrania książeczki dla dzieci, do I piątków. Po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i adoracja do godz. 20.00. W tym dniu Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych.
 6. Mamy także I sobotę miesiąca. W czasie Mszy o godz. 7.00 modlimy się za chorych, a od godz. 9.00 Ks. Arkadiusz udaje się z posługą do swoich chorych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji ofiarodawców i o błogosławieństwo w pracach przy kościele. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Od września konferencje przed chrztem dla rodziców oraz chrzestnych będą miały miejsce zawsze w III sobotę miesiąca. Najbliższa konferencja 16 września o 19.00.
 7. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy (8.00, 10.00, 11.30 - dla dzieci, 13.00 - suma i 18.00). Za tydzień I niedziela miesiąca. O 13.00 Msza w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo eucharystyczne, a po nim spotkanie dla Kółek Różańcowych w kościele. Również za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 8. W poniedziałek 4 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zatroszczmy się wszyscy, aby dzieci i młodzież z czystym sumieniem i Panem Jezusem w sercu rozpoczęły nowy rok nauki. Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkół, dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy. Natomiast w niedzielę 10 września, zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30, gdzie odbędzie się obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy też, aby dzieci przyniosły swoje pamiątki z wakacji, które złożymy w darach na Mszy św. a potem, jeśli się uda, zrobimy ich wystawę.
 9. Zapraszamy na IX Parafialną Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe, którym w tym roku przewodniczył będzie Ks. Bp Stanisław Stefanek (Biskup Senior Diecezji Łomżyńskiej). Przez 8 km idziemy pieszo (istnieje możliwość bezpośredniego dojechania autokarem do Loretto). Wyruszamy w niedzielę 10 września 2017 r. Zbiórka przy kościele MB Dobrej Rady o godz. 6.30. Powrót ok. godz. 18.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Legion Maryi zaprasza 30 września na pielgrzymkę do Gietrzwałdu z okazji 140. rocz. objawień Matki Bożej. Wyjazd o godz. 5.00 z pod naszego kościoła. Koszt 60 zł. Zapisy w kiosku parafialnym.
 11. Domowy Kościół zaprasza do włączenia się w inicjatywę „RÓŻANIEC DO GRANIC”, której głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Z naszej parafii organizowany jest autokar do granicy w Tokarach w Diecezji Drohiczyńskiej, do kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na ścianie wschodniej. Wyjazd w sobotę 7 października o godz. 7:00 rano z parkingu przed naszym kościołem, powrót planowany o godz. 19:00. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki 40 zł.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół oraz na prace z nim związane. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest w niej wiele ciekawych świadectw i artykułów.

Zapowiedzi:

1) Norbert Stefan Suchecki, kawaler z parafii Matki Boskiej Anielskiej w Radości i Justyna Daszkiewicz, panna z par. tutejszej (II)

2) Piotr Grodzki, kawaler z par. św. Stefana Króla w Warszawie i Zofia Danielak, panna z par. tut. (II)

3) Łukasz Michał Derecki, kawaler z par. Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Katarzyna Krzyżanowska, panna z parafii tutejszej (II)

4) Michał Andrzej Skalski, kawaler z par. tut. i Katarzyna Skonieczna, panna z par. tut. (I).

Drukuj