Ogłoszenia na niedzielę 20 sierpnia 2017

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą – 20 sierpnia 2017 roku

 1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Mamy zbiórkę do puszek na pomoc w odbudowie zabytkowego kościoła w Gorzowie Wielkopolskim, który jest Katedrą Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Jest to świątyni pw. Wniebowzięcia NMP, która została strawiona pożarem 1 lipca b. r. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. W poniedziałek wspomnienie świętego Piusa X, papieża.
 3. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi panny Królowej.
 4. W środę od godziny 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza święta.
 5. W czwartek święto świętego Bartłomieja, Apostoła.
 6. W sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu odbędą się na Jasnej Górze główne uroczystości związane z jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. Więcej informacji na ten temat w „Dobrych Radach”.
 7. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca sierpnia. Bliskich do modlitwy możemy zgłaszać w zakrystii.
 8. Zapraszamy na IX Parafialną Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe, którym w tym roku przewodniczył będzie Ks. Bp Stanisław Stefanek (Biskup Senior Diecezji Łomżyńskiej). Przez 8 km idziemy pieszo (istnieje możliwość bezpośredniego dojechania autokarem do Loretto). Wyruszamy w niedzielę 10 września 2017 r. Zbiórka przy kościele MB Dobrej Rady o godz. 6.30. Powrót ok. godz. 18.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Program jest podany w „Dobrych Radach” na stronie 4.
 9. Legion Maryi zaprasza 30 września na pielgrzymkę do Gietrzwałdu z okazji 140. rocznicy objawień Matki Bożej. Wyjazd o godz. 5.00 z pod naszego kościoła. Koszt 60 zł. Zapisy w kiosku parafialnym.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół oraz na prace z nim związane.
 11. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest w niej wiele ciekawych świadectw i artykułów.

Zapowiedzi:

Norbert Stefan Suchecki, kawaler z parafii Matki Boskiej Anielskiej w Radości i Justyna Daszkiewicz, panna z par. tutejszej (I)

Piotr Grodzki, kawaler z parafii św. Stefana Króla w Warszawie i Zofia Danielak, panna z parafii tutejszej (I)

Łukasz Michał Derecki, kawaler z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie i Katarzyna Krzyżanowska, panna z parafii tutejszej (I).

Drukuj