Ogłoszenia na niedzielę 25 czerwca 2017

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą – 25 czerwca 2017 roku

 1. Dziś XII Niedziela Zwykła. O godz. 10.00 Msza imieninowa w intencji solenizantów miesiąca czerwca. Natomiast o 13.00 Ks. Tadeusz Łakomiec, pierwszy proboszcz naszej parafii, będzie odprawiał Mszę św. w 50-lecie swojego kapłaństwa. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tego złotego jubileuszu.
 2. W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Od 17.00 - 18.00 adoracja i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W środę przypada 9. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC do Katedry Warszawsko-Praskiej, natomiast 14 lipca – dzień jego imienin. Z tych okazji w Katedrze, w tą środę 28 czerwca o godz. 11.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów i wiernych. Pamiętajmy też o Ks. Arcybiskupie w naszych osobistych modlitwach.
 4. W ten czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu ofiary z tacy przeznaczone są na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

W tą uroczystość przysługuje odpust zupełny dla osób posługujących się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa, pod warunkiem odmówienia wyznania wiary. Udziela się też odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam odmówią pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

 1. To już ostatnie dni kiedy możemy oddać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - w piątek ostatnie czerwcowe. Gorąco zachęcamy więc do udziału w nabożeństwach czerwcowych: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30, a w niedzielę o 17.30.
 2. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. w intencji chorych (z racji wyjazdu na kolonie Ks. Arkadiusz nie odwiedzi w tym dniu swoich chorych, uczyni to dopiero w I sobotę sierpnia; natomiast Ks. Proboszcz swoich podopiecznych odwiedzi jak zwykle w I piątek, czyli 7 lipca). Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. W tym dniu wyjątkowo nie będzie konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Kolejna konferencja odbędzie się dopiero w I sobotę sierpnia, czyli 5 sierpnia, a kolejna w I sobotę września.
 3. Za tydzień w niedzielę będzie obowiązywał już wakacyjny porządek Mszy św. Tzn. będą odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian. Prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencji zmarłych członków Kół Żywego, a po niej spotkanie dla Kółek.
 4. Również za tydzień młodzież ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej będzie przed kościele rozprowadzała ciasta. Uzyskany w ten sposób dochód będzie przeznaczony na wakacyjne obozy harcerzy. Zechciejmy wesprzeć młodzież swoimi ofiarami.
 5. Zapraszam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w rekolekcjach „Jezus na Stadionie”, które obędą się 1 lipca 2017 roku na stadionie PGE Narodowy. Informacje i zapisy na stronie: www.JezusNaStadionie.pl. Więcej na ten temat w „Dobrych Radach” na str. 4.
 6. Rada Osiedla zachęca mieszkańców do udziału w głosowaniu na miedzeszyńskie i dzielnicowe projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego. Głosujemy do 30 czerwca przez internet lub w Urzędzie Dzielnicy w Wydziale Obsługi Mieszkańców.

W związku z tym zachęcamy do wsparcia projektu koncertów w naszym kościele, złożonego przez jednego z naszych parafian pt. „Wiosenne Koncerty Muzyki Kameralnej”. Szczegóły wraz z linkiem do głosowania na ulotkach w kruchcie oraz na plakatach.

 1. Rozpoczynają się wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Nie zapomnijmy też w tym okresie o Panu Bogu. Przypominamy także, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół oraz na prace z nim związane. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Daniel Aleksander Koczergo, kawaler z par.  tut. i Katarzyna Łącz, panna z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Warszawie (II).

Drukuj