Ogłoszenia na niedzielę 11 czerwca 2017

Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017 r.

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Mamy zbiórkę do puszek na budowę ołtarzy, na Boże Ciało. Gościmy naszą diecezjalną internetową telewizję „Salve”, która przygotuje reportaż na temat naszej parafii. Także dzisiaj spotkanie dla rodziców w sprawie kolonii, po Mszy o 11.30 w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
  2. Również dziś zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Warszawie. Początek o godz. 12.45 przed kościołem św. Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży. Zakończenie na Placu Zamkowym. W trakcie marszu odbędzie się kwesta na Dom Samotnej Matki.
  3. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych, a po niej nabożeństwo fatimskie z procesją.
  4. W środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Od 17.00 - 18.00 adoracja i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze o godz.: 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja do czterech ołtarzy odbędzie się po Mszy o 10.00. Przejdzie ona ul.: Szafirową, Mozaikową, Przewodową i Patriotów z powrotem do kościoła. Za udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.

Po procesji zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza (ministrantów, lektorów, bielanki, scholę dziecięcą i młodzieżową oraz chór parafialny) razem z rodzinami na uroczyste podsumowanie roku duszpasterskiego 2016/2017.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w budowę ołtarzy. Rodzinie Gawryszewskich, Jerzemu Grabarczykowi, Pawłowi Kamińskiemu; Tomaszowi Zagórskiemu i Włodzimierzowi Zalewskiemu z synami; Szkole Nowej Ewangelizacji; Państwu Laskus, Rozbickim i Tobor. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

W Boże Ciało czerwcowe odbędzie się w czasie procesji (nie będzie czerwcowego wieczorem).

1. W związku z procesją na Boże Ciało zapraszamy wszystkie bielanki i dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki (w białych strojach), w czwartek 15 min. przed główną Mszą, czyli o godz. 9.45. Prosimy też wszystkich o przynoszenie kwiatów do sypania na procesję.
  2. Przez 8 kolejnych dni po Bożym Ciele będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w niej. W oktawę czerwcowe będzie połączone z Nieszporami i procesją eucharystyczną.
  3. W ten czwartek rozpoczynają się także rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Potrwają one od czwartku do niedzieli (15-18 czerwca). Rekolekcje odbędą się w Centrum MT Polska, Warszawa, ul. Marsa 56C. Serdecznie zapraszamy. Zapisy na: www.parafiamiedzeszyn.pl oraz www.badzdobrejmysli.pl
  4. W sobotę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  5. Za tydzień w niedzielę 18 czerwca będziemy mieli zbiórkę do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Za tydzień również po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów przed wakacjami.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy wieczornej (czyli ok. 18.30).
  7. Zapraszamy rodziców i dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych na Mszę św. dziękczynną kończącą rok szkolny, w czwartek 22 czerwca o godz. 18.00. Zaś dla Liceum Msza odbędzie się w piątek 23 czerwca o godz. 8.00.
  8. W niedzielę 25 czerwca Ks. Tadeusz Łakomiec, pierwszy proboszcz naszej parafii, będzie odprawiał Mszę św. o godz. 13.00 w 50-lecie swojego kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnego świętowania tego złotego jubileuszu.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na nasz kościół i na prace z nim związane. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi:

Alan Łukasz Czujkowski, kawaler z par. MB Zwycięskiej w Warszawie i Natalia Maria Ogienieska, panna z par. tutejszej (II).

Jacek Stanisław Kornacki, kawaler z parafii MB Różańcowej w Piasecznie i Monika Urszula Góralczyk, panna z parafii tutejszej (II).

Sławomir Robert Dąbrowski, kawaler z par. MB Loretańskiej w Warszawie i Karolina Anna Wenegas Fernandez, panna z par. św. Jakuba w Warszawie (I).