Grupy i wspólnoty parafialne

Wspólnota Młodzieżowa – tzw. Oaza

Przy parafii powstała Wspólnota Młodzieżowa Ruchu Światło-Życie, czyli tzw. Oaza. Istnieje ona od 2014 r. i gromadzi około 10 osób (głównie młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym). Opiekunem duchowym jest Ks. Arkadiusz Lao (wikariusz).

Wspólnota spotyka się w każdy czwartek o godz. 18.00 na Mszy św., a potem odbywa się spotkanie w domu parafialnym. Młodzież podejmuje właściwą sobie formację, przewidzianą przez Ruch Światło-Życie. Członkowie uczestniczyli też, bądź będą uczestniczyć w wakacyjnych rekolekcjach I i II stopnia ONŻ. Angażują się również w życie parafii. Włączają się w prowadzenie różnych nabożeństw (np. Różaniec, Droga Krzyżowa, czuwania modlitewne itp.). Wykonują właściwe sobie funkcje w czasie Mszy i różnych uroczystości. Jeśli jest potrzeba wspierają konkretną pracą na terenie kościoła (np. sprzątanie, porządkowanie terenu itp.).