życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2012

"Bóg stał się człowiekiem i został położony na sianie".

Zdarza się, że świat a w nim ludzie okradają święta Bożego Narodzenia

Czynią to wówczas, gdy zatrzymują się albo jeszcze inaczej – bezwiednie sprowadzają to Wielkie Wydarzenie do jednej z wielu przyjemnych, miłych tradycji: św. Mikołaj, życzenia, prezenty, a nawet choinka, dzielenie się opłatkiem, wieczerza wigilijna z wielu dań składająca się.

„Dla wierzących – jak mówi Ojciec święty Benedykt XVI - celebracja Bożego Narodzenia odnawia pewność rzeczywistej obecności Boga z nami.”
Przestaje być tylko wydarzeniem z historii a staje się wciąż i na nowo źródłem wdzięczności. Oto Przedwieczny zamieszkał pośród nas, wszedł pomiędzy ludzi, stał się Człowiekiem – On Bóg, Zbawiciel świata. Jakże nie przyjść na Pasterkę, jakże nie wziąć do ręki opłatka – symbolu Chleba, który On nam daje w Eucharystii na pokarm ucząc jak dzielić się z innymi, jakże nie wyrazić tej wielkiej radości i nie przekazywać jej innym – Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.
Człowiek przez te święta jest odmieniony. Odchodzą na bok małostkowość, szorstkość, brak czasu, nerwowość, nawet kierowcy są bardziej kulturalni.
Jakże pragniemy, by Święto Narodzenia Pańskiego trwało wiecznie, zawsze, żeby atmosfera tych Świąt pozostała jak najdłużej w naszych sercach i życiu.
Bóg stał się człowiekiem, aby obdarować nas Sobą, Swoją mocą, łaską, przyjaźnią, miłością. Uczynił nas znowu swoją rodziną. Jesteśmy w domu Jezusa. Kościół jest naszym domem. Jesteśmy u siebie i z Nim. Jesteśmy odpowiedzialni za tę rodzinę, dumni z przynależności do tej wspólnoty, cieszymy się każdym z nas. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, żeby nigdzie i nikt źle nie myślał i źle nie mówił o Kościele Chrystusa, który my – Jego dzieci – tworzymy.
Życzeniem na te Święta i Nowy 2012 Rok niech będzie miłość i odpowiedzialność za nasz wspólny dom.

Ksiądz Witold GAJDA, proboszcz