Dzień Miedzeszyna 24 maja 2009

Od kilkunastu lat w Miedzeszynie organizowane są w maju festyny. Od dwóch lat festyny są organizowane pod nazwą „Dzień Miedzeszyna”. Każdy festyn w Miedzeszynie ma specyficzną atmosferę i charakteryzuje się rodzinną atmosferą.
Organizatorem festynu jest Rada Osiedla Miedzeszyn i Wawerski Ośrodek Pomocy Społecznej Wawer. Jak co roku dla zorganizowania festynu teren przykościelny przeznaczył Proboszcz Parafii w Miedzeszynie ks Witold Gajda. W tym roku „Dzień Miedzeszyna” był festynem z kalendarza imprez organizowanych przez Dzielnicę w ramach „Dni Wawra”.


Rada Osiedla przygotowywała całą oprawę kulturalno – sportową. W tym roku były to przygotowane przez członków Rady Osiedla konkursy plastyczne i zabawy. Bardzo chętnie dzieci i młodzież brała udział w zawodach sportowych, w jeździe na quadach, jeździe konnej.
Na scenie grała orkiestra, były pokazy tańca klasycznego, wysypy seniorów z klubu kultury. Przy stolikach można było napić się kawy lub herbaty, poczęstować się ciastem, zjeść gorącą zupę lub inne przekaski. Tak jak zawsze powodzeniem cieszyła się loteria fantowa.
W organizowaniu festynów pomagały również inne osoby fizyczne i placówki handlowo – usługowe z terenu osiedla i okolic.
W czasie trwania „Dnia Miedzeszyna” przewidziano dodatkowo wiele atrakcji: strzelnica dla dzieci i dorosłych, zamek dmuchany, wata cukrowa, popcorn, balony, zamek dmuchany, malowanie twarzy.
W tym roku szczególny zaszczyt spotkał mieszkańców Miedzeszyna. Z okazji „Dnia Miedzeszyna” do organizatorzy i uczestników festynu list z pozdrowieniami i życzeniami miłej zabawy skierował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Lech Kaczyński. Pan Prezydent docenia rolę tego rodzaju lokalnych, sąsiedzkich imprez, które budują lokalna świadomość i są potrzebne aby móc zaangażować się na rzecz własnej miejscowości i poznać swoich sąsiadów.

Włodzimierz Zalewski