ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ O WYCHOWANIU W WIERZE

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

W imieniu przedszkola oraz szkół STRUMIENIE i ŻAGLE Stowarzyszenia STERNIK zapraszamy na konferencję pt. „MOC WIARY – PRZEKAŻ DALEJ! Jak wychowywać w wierze w czasach postprawdy?” Konferencja  odbędzie się w sobotę 10 marca 2018 r. w godz. 16.00-19.30 w szkole STRUMIENIE W Józefowie, ul. 3 Maja 129 k. Otwocka.

W trakcie konferencji postaramy się odpowiedzieć na pytania, jak w obecnych czasach skutecznie i w sposób żywy przekazywać wiarę wśród dzieci i młodzieży. Jak właściwie rozumieć przekaz płynący ze świata rozmytych granic, tysiąca subiektywnych prawd i odwracania się młodych ludzi od sprawdzonych autorytetów. Na ile rozum, a na ile emocje i osobiste przekonania powinny mieć wpływ na obiektywne odczytywanie prawd naszej wiary, znanej przecież od wieków.

Wśród prelegentów będzie ks. prof. Ramiro Pellitero – wykładowca Uniwersytetu Nawarra w Pampelunie, specjalista z zakresu teologii duszpasterskiej, ewangelizacji i przekazu wiary, duszpasterz akademicki, autor licznych publikacji i prelekcji, współpracujący ze szkołą dla dziewcząt SENARA w Madrycie.

Następnie ks. dr Marek Dziewiecki – teolog i dr psychologii, znakomity prelegent, autor ponad 70 książek, audiobooków oraz licznych wykładów z zakresu wychowania, małżeństwa i rodziny, psychologii zdrowia, profilaktyki i terapii uzależnień, a także komunikacji międzyludzkiej.

Ostatnim z prelegentów będzie p. Janusz Wardak – doświadczony praktyk w tej dziedzinie, od 23 lat szczęśliwy mąż i ojciec dziesięciorga dzieci w wieku od 2 do 21 lat. Jeden z założycieli i prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna.  Były wicedyrektor ds. wychowawczych Szkoły ŻAGLE, stały gość audycji „Wychowywać, ale jak?” w Radiu Warszawa. Aktualnie trener i niezależny doradca edukacyjny.

Całość konferencji poprowadzi red. Paweł Zuchniewicz – dziennikarz, autor licznych książek, reportaży i słuchowisk poświęconych Janowi Pawłowi II.

Nasze www to wiara, wiedza i wychowanie.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Jego Ekscelencja ks. Bp Romuald Kamiński, Ordynariusz Warszawsko-Praski, a patronaty medialne zaoferowały liczne media, m.in. Radio Warszawa, Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik Niedziela, Nasz Józefów oraz Gazeta Wawerska.  Partnerami wydarzenia są m.in. Fundacja Mamy i Taty oraz Stowarzyszenie Akademia Familijna.

PROGRAM KONFERENCJI:

15.30- 16.00 „Bliżej STRUMIENI” - spotkanie dla osób zainteresowanych bliższym poznaniem Szkoły STRUMIENIE

16.00 – 16.15 POWITANIE

16.15 – 16.45 PRELEKCJA: ks. RAMIRO PELLITERO „Pedagogika wiary w czasach postprawdy”

16.45 – 17.45 PRELEKCJA: ks. MAREK DZIEWIECKI „Którędy do wiary? – jak budować dojrzałe relacje z Bogiem?”

17.45 – 18.15 PRZERWA

18.15 – 19.15 PRELEKCJA: Janusz Wardak „Zrodzić do życia, zrodzić do wieczności – rodzina a przekaz wiary”

19.30 – 20.00 „Bliżej STRUMIENI” - spotkanie dla osób zainteresowanych bliższym poznaniem Szkoły STRUMIENIE

Informacje organizacyjne:

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Przewidujemy tłumaczenie symultaniczne z języka hiszpańskiego za pośrednictwem odbiorników radiowych. Osoby chcące korzystać z tłumaczenia muszą dysponować słuchawkami oraz telefonami z wbudowanym  radiem (nie iPhone!).

Przewidujemy opiekę dla dzieci. Cena wynosi 10 zł/dziecko, 20 zł/2 dzieci, 25 zł/3 i więcej.

Więcej informacji:

www.strumienie.sternik.edu.pl

www.Facebook.com/SzkolaStrumienie